Barffi.net
Riikan Hauska Koirakoulu
Reviiri Eläinlääkäriasema

Tapahtumakalenteri

Tälle sivustolle pyrimme kokoamaan kaikki kilpailut minne tollereita voi ilmoittaa. Mikäli listalta puuttuu jokin tapahtuma, ilmoita siitä meille rapsuttamo(at)gmail.com. Lista on koottu lajeittain ja aikajärjestyksessä. Tässä vaiheessa listalla ovat agility ja näyttelyt. MEJÄ, TOKO sekä muut viralliset kokeet löytyvät Kennelliiton tapahtumakalenterista (linkki alla), jossa koemuotoa vaihtamalla voi hakea haluamansa.

MEJÄ, TOKO, muut viralliset kokeet ja kilpailut

www. omakoira.kennelliitto.fi/tapahtumakalenteri/frmTapahtumakalenteri.aspx

Agility

Viralliset kisat löytyvät agilityliiton sivulta

Näyttelyt

KV = Kansainvälinen näyttely
KR = Kaikkien rotujen näyttely
RN = Ryhmänäyttely
E = Erikoisnäyttely
Nd = Nordnäyttely

Hilmo=Halvempi ilmoittautuminen
Vilmo=Viimeinen ilmoittautuminen
 
Toukokuu
PÄIVÄ PAIKKA NLY  HIlmo VIlmo  TUOMARI
 2020          
Tammikuu          
Maaliskuu          
07.03 Kouvola RN 07.02. 17.02.  Reia Leikola-Walden 
07.03  Seinäjoki RN 13.01. 10.02./13.02.  Reino Korpela
14.03 Loviisa RN 17.02. 24.02. Kirsi Nieminen 
22.03 Korpilahti RN  24.02. 02.03.  Markku Mähönen
28.03 Joensuu RN 26.02.   Veli-Pekka Kumpumäki
29.03 Jämijärvi RN 10.02. 24.02./02.03. Leila Kärkäs
29.03 Lahti KV 31.01. 27.02./01.03. Fausto Cavalieri
Huhtikuu          
04.04 Pertunmaa RN 16.03.   Perttu Ståhlberg
11.04 Imatra  KR 16.03. 22.03. Maja Bubalo 
11.04 Seinäjoki RN 11.03. 22.03./29.03. Arja Koskelo
12.04 Imatra KR 16.03. 22.03. Peter Bergtold
18.04 Laitila RN 20.03. 27.03. Goran Gladic
19.04 Vaasa KV 17.02. 16.03./22.03. Veli-Pekka Kumpumäki
25.04 Savonlinna RN 09.04.   Virpi Montonen
26.04 Kouvola RN 27.03.   Pirjo Aaltonen
Toukokuu          
01.05 Lahti RN 05.04.  08.04. Pia Itkonen
02.05  Tampere Nord 29.02. 31.03./07.04. Elina Haapaniemi
02.05 Haapavesi RN 02.04.   Hannele Jokisilta
03.05 Tampere KV  29.02. 31.03./07.04. Gerda Halff-Van Boven
03.05 Koski Tl RN 09.04.   Helin Tenson
09.05 Oulu Nord 02.03. 30.03./20.04 Leila Kärkäs 
09.05 Kruunupyy RN 20.04.   Harto Stockmari 
09.05 Loviisa RN 08.04.   Perttu Ståhlberg
16.05 Rauma KR 18.03. 15.04./20.04. Perttu Ståhlberg 
16.05 Oulainen  RN 01.04.  27.04. Riitta Niemelä
16.05 Viitasaari  RN 21.04.   Harry Tast 
16.05 Ruovesi RN 03.04. 24.04./04.05. Leni Finne
17.05 Helsinki KV 16.03. 06.04./17.04. Leila Kärkäs 
21.05 Vantaa E 26.04. 27.04./04.05. Viveca Lahokoski
21.05 Akaa  RN 19.04.  23.04. Hannele Jokisilta
21.05 Luoto RN 28.04. 06.05. Matt Johnsson
21.05 Mikkeli RN 26.04. 30.04. Jaana Hartus
23.05 Kontiolahti KV 21.04. 27.04. Virpi Montonen
23.05 Rovaniemi RN 26.04.   Jouko Leiviskä 
23.05 Äänekoski RN 26.04. 03.05. Marja Talvitie
23.05 Hyvinkää Nord 23.03.  20.04./27.04. Arne Foss
24.05 Kontiolahti Nord 21.04. 27.04. Zlatko Jojkic
24.05 Keuruu RN 20.04. 08.05. Maija Mäkinen
24.05 Lemland RN 27.04.   Jan-Erik Ek
30.05 Hamina KV 31.03. 30.04./06.05. Laura Cox
31.05 Mänttä-Vilppula  RN 31.03. 29.04./07.05. Katja Korhonen
Kesäkuu          
06.06 Hämeenlinna  RN 11.05.  15.05. Marja Talvitie
06.06 Mynämäki RN 06.05. 13.05. Tiina Illukka
06.06 Suomussalmi RN      
07.06 Alavus KR 24.04. 07.05./12.05. Tuula Pratt
07.06 Mynämäki RN 06.05.   Alexandra Cvijic Palumbo
13.06 Kotka KR 11.05.  18.5./25.05. Richard Paquette
13.06 Kokkola RN 04.05. 18.05. Saija Juutilainen
14.06 Pöytyä KR      
14.06 Lieksa RN 15.05. 21.05. Jouko Leiviskä
27.06 Pieksämäki KR 24.05. 08.06. Vesa Lehtonen
28.06 Rovaniemi Nord     Elina Haapaniemi
28.06 Raasepori KR 27.04. 25.05./01.06. Tanya Alhman-Stockmari
Heinäkuu          
04.07. Oulu KV 11.05. 08.06. Maija Mäkinen
05.07  Forssa KR 01.06. 15.06. Eeva Rautala
05.07 Tuusniemi RN 31.05. 08.06. Hilkka Salohalla
10.07 Kalajoki RN 13.05. 10.06./15.06. Jussi Liimatainen
11.07 Kalajoki KV 13.05. 10.06./15.06. Alenka Pokorn
11.07 Saarijärvi KR 01.03. 13-04./24.05. Grezegorz Robak
18.07 Helsinki KR      
18.07 Kokemäki RN 30.04. 25.05./10.06. Reino Korpela 
18.07 Kurikka RN      
19.07 Mäntsälä KR      
25.07 Mikkeli KR 22.06. 06.07.  Marko Lepasaar
25.07 Porvoo RN      
26.07 Kemi KV      
Elokuu           
01.08. Rovaniemi RN      
01.08. Siikajoki RN 31.05. 06.07./15.07. Katja Korhonen
02.08. Pori KV 27.05. 24.06./02.07. Reino Korpela
02.08. Isokyrö RN 02.07. 09.07./19.07. Paavo Mattila
02.08. Raahe RN      
07.08.  Kuopio KR 14.06. 05.07./12.07. Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
08.08. Kuopio Nord 14.06. 05.07./12.07. Paula Heikkinen-Lehkonen
08.08. Vesilahti RN      
09.08. Kuopio KV 14.06. 05.07./12.07. Jessie Borregaard Madsen
15.08. Espoo E      
15.08. Raisio KR      
16.08.  Valkeakoski KR      
16.08. Kajaani RN      
16.08. Kauhava RN 24.07. 30.07. Reino Korpela
22.08. Kouvola KR      
23.08. Heinola KR      
29.08. Helsinki Nord      
30.08. Riihimäki KV      
Syyskuu           
05.09. Mikkeli RN      
05.09.  Seinäjoki RN 05.08. 21.08. Harto Stockmari
06.09. Joensuu RN      
12.09.  Sievi RN      
13.09. Porvoo  KR       
20.09. Hyvinkää RN      
26.09. Hämeenlinna E      
27.09. Eckerö KV      
Lokakuu          
24.10. Seinäjoki KV      
Marraskuu          
07.11. Jyväskylä Nord      
08.11.  Jyväskylä   KV       
Joulukuu          
05.12. Helsinki Nord      
06.12. Helsinki KV       
12.12.  Tampere RN